"Diriliş Ruhu ve Gençlik "

"Diriliş Ruhu ve Gençlik "
Yazıma Üstad Nuri Pakdil’in sözleriyle başlamak istiyorum. "Sizleri Antiemperyalist, 
Antikapitalist, Antinasyonalist, Antifaşist, Antinazist ve en önemlisi AntiFiravunist" selamlarımla 
selamlıyorum. Özlenen ve beklenen bir gençlik ki; Ümmetin derdi ile dertlenen manası ve misyonu 
Anadolu’ya sığmayacak kadar büyük, mazluma umut Zalime korku salan, çalışan üreten takva sahibi 
bir gençlik...
     “Coğrafya kaderdir" sözünü benimseyen coğrafyasına, olayların dinamiğine hakim, olaylara yön veren gönül coğrafyamızın hüznünü ve sevincini kendi hüznü ve sevinci sayan bir gençlik. Nihai amacının, Hiç kimsenin yardım istemek zorunda kalmayacağı, bir dünyanın hayalini kuran bir gençlik.
     Çünkü bu coğrafya da genç demek umut demektir. Yaraları kanayan ümmete merhem olmaktır. Farklı olandır, beklenendir.
Sen ümmeti diriltecek olan kişisin. Ayağa kalk ve sana ihtiyacı olan kardeşlerine sahip çık. Vatansızlığa mahkûm edilen Filistin'e sahip çık. İlk kıblemiz “Mescid-i Aksamız" işgal altında. Selâhaddin’i bekleme, Selâhaddin ol! Biladü’ş Şam toprakları Hz. Ömer’in adaletine muhtaç. Emperyalistlerin hain planlarını Afrika’da boz. Arakan'da, Doğu Türkistan’da zalimlere bent ol. Aliya'nın emaneti “Bosna’yı" çetniklerin kirli emellerinden sen koru!! Batının vicdanına terk etme!! Çeçenistan dağlarında verilen bağımsızlık mücadelesini gör !! 
     Adını dahi duymadığımız İslam coğrafyalarında oluk oluk akan Müslüman kanına engel ol! Yapılması gereken çok şey var yolumuz uzun bu yolda yılgınlık gösteremezsin. Sen bu coğrafyanın parlayan ve yükselen  güneşisin. Kültürel yozlaşmada, yozlaşmış değerlerimize yeniden sahip çıkmalısın. Bu çağı Cevher mayamıza geri döndürecek olan sensin. Seküler sistemin kölesi olmak yerine, inancına sahip olmalısın. Batılılaşmak uğruna ayağımıza prangalar vurmalarına izin veremezsin. 
     Fikrî hür, vicdanı hür zihni hür bir gençlik derken bizi biz yapan değerlerimizi yeniden ayağa kaldırmalısın. Mazlumun her haykırışında “ben buradayım “diyebilen, haksızlığa tek yumruk mazluma ses olmalısın. Rutin hayatın duvarlarını yıkmalısın. Hayaller kurmalısın. Her şey bir hayalle başlar ümitvari olmalısın. Boş söylemlerden kaçınmalı ve değişime önce kendimizden  başlamalıyız.
     Kendimizden evlerimize, evlerimizden sokaklarımıza, sokaklarımızdan şehirlerimize ümmetin inşasına yeniden başlamalıyız. Sen diriliş neslisin bir köşeye çekilemezsin ayağa kalk ve silkelen. Tarih seni çağırıyor...
     Vatan dendiğinde aklına sadece 57 ulus parçaya bölünmüş haritada ki sınırlar gelmesin. “Hasan El-Benna" nın da dediği gibi "Müslümanın vatanı ve ırkı ezan sesinin geldiği ve Müslümanların olduğu her yerdir" o halde Müslümanın Misak-ı Millisi Alem-i İslam olmalıdır. Sen bu düsturda olmalısın sana ümmetin ihtiyacı var. Sen peygamberin Aşık olduğu kişisin "İşimiz Vaktimizden çok" şimdi oturmak değil eyleme geçmek zamanı.

     Yeniden diriliş zamanı.

 

                                                                                                                                                                                                                                                             Huriye FURUNCU  

                                                                                                                                                                                                                                                  Genç Sağlık Sen Rize Şube Başkanı

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo